Dzień Dziecka 2021

Zamek Królewski w Warszawie Dzieciom

Dzień Dziecka 2021

#DzieńDzieckaPoKrólewsku

#ZakochaniWZamku

 

Zamek Królewski w Warszawie jest miejscem otwartym dla wszystkich, ale szczególne miejsce mają w nim dzieci. Cały rok zarówno na najmłodszych, jak i całe rodziny czekają warsztaty, spotkania, ścieżki i kąciki edukacyjne na wystawach oraz filmy.  W tym roku Dzień Dziecka na Zamku trwa 10 dni! Zapraszamy od 28 maja do 6 czerwca 2021.

Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie – to stwierdzenie Jana Zamoyskiego sprzed prawie 500 lat pozostaje aktualne do dziś i może służyć za dewizę Zamku. Od początku idei odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie towarzyszyła wizja jego roli edukacyjnej. Obowiązkowym punktem szkolnych wycieczek do Warszawy było zdjęcie grupowe przed Zamkiem, na specjalnie ustawionej platformie, a z czasem także zwiedzanie i zajęcia edukacyjne w zamkowych przestrzeniach. Kolejne pokolenia uczyły się historii Polski z dzieł Canaletta czy Matejki, a symbolem jej najbardziej dramatycznych chwil był los srebrnych orłów z zaplecka królewskiego tronu. W ostatnim roku, dzięki ofercie online, Zamek otworzył swe drzwi także przed tymi, dla których wcześniej dotarcie do niego było niemożliwe. Kontynuując ideę otwartych drzwi, przygotowaliśmy pakiet specjalnych atrakcji dla dzieci z okazji ich święta.

Dzień dziecka po Królewsku na Zamku, 28 maj6 czerwca 2021 r.

  • Zamek Dzieciom specjalna trasa zwiedzania dla dzieci

Od 28 maja do 6 czerwca zostanie uruchomiona specjalna ścieżka zwiedzania dla dzieci na Trasie Królewskiej. Będzie można zobaczyć największe malowidło Zamku Królewskiego – plafon w Sali Wielkiej*, odnaleźć wyjątkowy zegar w Sali Rycerskiej, poznać niezwykłą historię orłów na królewskim tronie w Sali Tronowej, dowiedzieć się, co król jadł na śniadanie czy przenieść się w czasie i odnaleźć na ulicach Warszawy 300 lat temu dzięki obrazom Canaletta. Zwiedzanie uatrakcyjni rozwiazywanie zagadek na przygotowanych kartach.

* W dniach 28 i 29 maja Sala Wielka będzie niedostępna dla zwiedzających.

Na dzieci czekają również specjalne ścieżki edukacyjne i miejsca pracy twórczej na wystawach czasowych Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej. 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Arcydzieła z Watykanu. Wystawa w stulecie urodzin Jana Pawła II.

 

  • Ogrody Dzieciom animacje, strefy zabaw, filmy i balony – w każdy weekend w Ogrodach Zamku Królewskiego czekają na dzieci inne atrakcyjne zajęcia

28–29 maja wraz z Telewizją Polską zapraszamy do zamkowych ogrodów na Majowe Święto Kina Ocalonego od Zapomnienia – kinowe pokazy plenerowe, w ramach których prezentowana będą filmy z kanonu polskiej kinematografii, poddane rekonstrukcji cyfrowej. W sobotę i niedzielę w godz. 11.00–22.00 w podzamkowym kinie plenerowym będą wyświetlane filmy dla dzieci i dorosłych. Będzie również strefa TVP ABC i wiele innych atrakcji.

46 czerwca odbędzie się II Balonowy Cud nad Wisłą. Wzorem lat ubiegłych Ogrody Zamku Królewskiego będą jednym z miejsc startu balonów.

 

  • Dzień Dziecka po królewsku online:

Szlakiem Orientalnych Opowieści Dzieci świata – wielokulturowe spotkania online dla dzieci 3-9 lat.

Historia prosto z Zamku i Uczymy po królewsku – cykle filmów dla dzieci prosto z Zamku.

Pobaw się z nami wielką sztuką! – zagadki, krzyżówki i quizy.

Konkurs na FB List do Króla

Zapraszamy na stronę internetową i kanały mediów społecznościowych Zamku Królewskiego w Warszawie, gdzie codziennie pojawiać się będą nowe atrakcje!

Zamkowy sklep muzealny przygotował specjalną ofertę dla dzieci. W dniach 28.05–6.06 obowiązuje specjalny rabat -20% na puzzle, gry i książeczki dla dzieci.

 

Zamek dzieciom… i rodzicom polecamy czerwcowe atrakcje

20 czerwca zapraszamy na grę terenową Przygody Księcia Pepi – księcia, który miał zostać królem. Start i finał w pałacu Pod Blachą!

22 czerwca zapraszamy na zajęcia dla rodziców z dziećmi do lat 2 pt. Z maluszkiem w Zamku, podczas których będzie można wspólnie poznać Zamek i zgromadzone w nim dzieła sztuki. Czas zajęć na ekspozycji z przewodnikiem to około 45 min. Grupy do 10 osób (w tym dzieci), udogodnienia wedle potrzeb do lat 2. Bilety w cenie 30 zł/os. (dzieci bezpłatnie). Zajęcia cykliczne, w każdy czwarty wtorek miesiąca. Więcej informacji.

Rodzinny cennik Zamku Królewskiego zawsze, nie tylko na Dzień Dziecka!

Dzieci do 7 roku życia są uprawnione do bezpłatnego zwiedzania stałej Trasy Królewskiej oraz wystaw czasowych.

Dzieci i młodzież w wieku 7–16 lat są uprawnione do biletu w cenie 1 zł.

Koszt audioprzewodnika do biletów specjalnych wynosi 10 zł.

Karta Dużej Rodziny uprawnia do zakupu biletu ulgowego.

W każdą środę zwiedzanie indywidualne stałej Trasy Królewskiej jest bezpłatne. Koszt audioprzewodnika wynosi 10 zł.

Partnerem akcji Zamek dzieciom jest KGHM Polska Miedź S.A.

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych z bieżącą ofertą oraz atrakcjami dla dzieci: Facebook, Youtube, Twitter.