Koncert kolęd, 16-17 grudnia 2023 r.

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15

16 grudnia 2023 r.  godzina 18.00

17 grudnia 2023 r. godzina 15.30 oraz 18.00

Sala Wielka 

 

Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Politechniki Warszawskiej 

pod dyrekcją 

Jakuba Prasała i Katarzyny Karbownik

Uwaga. Bilety wyprzedane

 

 

CZĘŚĆ I

1. Wśród nocnej ciszy - opr. Józef Świder

2. Dzisiaj w Betlejem -  opr. Stanisław Wiechowicz

3. Jezus malusieńki - opr. Józef Świder

4. Wędrowali trzej królowie - muz. Kazimierz Wiłkomirski

5. Mędrcy świata - opr. Jacek Glenc

6. Anioł pasterzom mówił - opr. Feliks Rączkowski

7. Przybieżeli do Betlejem - opr. Stanisław Niewiadomski

8. Jezu, śliczny kwiecie - opr. Dariusz Zimnicki 

9. Es ist ein Ros entsprungen - Michael Praetorius (niemiecka)

10.Tu scendi dalle stelle – muz. Alfons Liguori, opr. Rafael Sales Arantes (włoska)

11. Ding Dong! Merrily on high - opr. Charles Wood, sł.George Ratcliffe Woodward (angielska)

12. Lully, Lulla Lullay - Philip Stopford (angielska)

13. Hurry Now to Bethlehem - opr. Ruth Morris Gray  (amerykańska)  

Przerwa 

 CZĘŚĆ II 

1. Bracia patrzcie jeno - opr. Tomasz Flasza

2. Lulajże Jezuniu - opr. Stefan Stuligrosz

3. Hej, nam hej - opr. Dariusz Zimnicki

4. Cicha noc (Mary's Lullaby) - opr. Fredrik Sixten

5. Joy to the world – muz. J. F. Haendel, sł. Isaac Watts

6. Deck The Halls – opr. Alice Parker i Robert Shaw

7. Kolęda hultajska - opr. Paweł Matz

8. Mizerna Cicha - opr. Jakub Szafrański 

9. Gdy się Chrystus - opr. Marek Raczyński 

10. Serca ludzkie - muz. Jan Adam Maklakiewicz, sł. Hanna Jarwicz

11. Bóg się rodzi - opr. Stanisław Wiechowicz

 

Chór Politechniki Warszawskiej tworzą chórzyści trzech ambitnych i prężnie działających zespołów: Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej, Kameralnego Chóru Politechniki Warszawskiej i Chóru Kameralnego Tibi Domine. Stuosobowy chór aktywnie działa na macierzystej uczelni, angażując się w wiele wydarzeń akademickich i promując muzykę chóralną wśród studentów. Wykonuje utwory wokalno-instrumentalne, a także szeroki repertuar a cappella. Koncertuje również z programami tradycyjnych oraz na nowo zaaranżowanych kolęd i utworów patriotycznych. Od wielu lat współtworzy Koncerty Muzyki Filmowej, które przyciągają ogromne rzesze miłośników kina w wielu miastach Polski oraz za granicą. Chórem dyrygują: Katarzyna Karbownik, Jakub Prasał, Dariusz Zimnicki.

 

Kameralny Chór Politechniki Warszawskiej działa od 2019 roku. Jest najmłodszy, ale dynamicznie  się rozwijający. Brał udział  w koncertach promujących najnowszą muzykę wokalno-instrumentalną, ma także na swoim koncie prawykonania. Jako zespół wykładowy brał udział w Konkursie Dyrygenckim organizowanym przez Katedrę Dyrygentury Chóralnej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez Thomasa Caplina. Zespół zdobył Grand Prix 21. Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu w maju tego roku. 

 

Chór Kameralny Tibi Domine powstał w 2011 roku. Zespół wykonuje przede wszystkim repertuar sakralny, głównie z okresu renesansu i współczesności. Tibi Domine często sięga do mniej znanego repertuaru. Na swoim koncie ma wiele prawykonań utworów młodych twórców oraz uznanych kompozytorów muzyki chóralnej. W swoim dorobku posiada także dzieła wokalno-instrumentalne, takie jak Carmina Burana Carla Orffa czy Nieszpory Wolfganga  Amadeusza Mozarta. W czerwcu tego roku zespół zdobył Grand Prix w konkursie Musica in Urbe w Bydgoszczy. 

 

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej  jest zwycięzcą kilkunastu krajowych i zagranicznych prestiżowych konkursów chóralnych, w tym trzykrotnym zdobywcą Rubinowej Lutni – trofeum Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat. W 2018 roku został zwycięzcą Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza.

Zespół regularnie bierze udział  w prestiżowym cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli organizowanym pod auspicjami macierzystej uczelni, jak również koncertach na zaproszenie krajowych filharmonii i renomowanych festiwali oraz przedsięwzięciach związanych z muzyką filmową. Ma w swoim dorobku ponad 30 prawykonań muzyki polskiej i zagranicznej oraz trzy albumy płytowe. Współpracował z wieloma osobistościami ze świata muzycznego, do których należą m.in.: Krzysztof Penderecki, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Vytautas Miškinis, Brady Allred, Ko Matsushita, Vaclovas Augustinas, Paul Mealor, Ai-Hooi.

 

logotyp