Praca

Staże i praktyki

Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej zaprasza na staże zawodowe i praktyki studenckie.

Realizacja staży i praktyk odbywa się na podstawie porozumień o współpracy, zawartych pomiędzy instytucją kierującą a Muzeum.

Zapraszamy do zapoznania się ze strukturą Zamku i profilem działalności.

Dane teleadresowe do kierowników poszczególnych działów znajdują się w zakładce Kontakt/Działy

Przed rozpoczęciem procedury podpisania porozumienia, zachęcamy do kontaktu z kierownikiem działu, w którym realizowany będzie staż/praktyka, celem uzyskania niezbędnych informacji o charakterze realizowanych zadań i możliwościach współpracy.

Prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną RODO dla praktykantów i stażystów (do pobrania u dołu strony).

W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji: kadry@zamek-krolewski.pl

Praktykant/ka w Dziale Inwentarzy Muzealnych

Miejsce pracy: Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum

Zdobędziesz doświadczenie i praktyczne umiejętności realizując następujące zadania:

  • wsparcie przy weryfikowaniu i archiwizowaniu dokumentacji działu;

  • współpraca i pomoc przy ewidencjonowaniu zbiorów;

  • współpraca i pomoc przy ruchu zbiorów.

Jeśli spełniasz nasze oczekiwania:

  • student III lub IV-V roku kierunków: historia sztuki, historia, archiwistyka lub pokrewnych;

  • dyspozycyjność w wymiarze 15-20 h tygodniowo;

  • dobra znajomość pakietu MS Office;

  • bardzo dobrze rozwinięte umiejętności interpersonalne;

  • bardzo dobra organizacja pracy;

  • samodzielność;

  • umiejętność pracy w zespole.

Dołącz do nas!

Oferujemy:

  • 3-miesięczne bezpłatne praktyki (preferowany termin rozpoczęcia: wrzesień 2022 r.);

  • Umowę/porozumienie o praktykę zawodową z uczelnią;

  • naukę umiejętności z zakresu pracy z zabytkami, procedur zarządzania zbiorami muzealnymi oraz pracy w systemie do ewidencjonowania zbiorów pod nadzorem doświadczonych specjalistów;

  • samodzielne i ciekawe zadania.

CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@zamek-krolewski.pl do 20 sierpnia 2022 r.

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi na podstawie przesłanych aplikacji kandydatkami/kandydatami.

Prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości. Zgoda została wyrażona przeze mnie w trybie zapisów art. 7 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanego RODO.”.