Aktualności

                

5 października 2022 r. – Akwaforta Norblina – graficzna rewolucja – wykład z cyklu towarzyszącego wystawie Jan Piotr Norblin. Sentymentalny reporter

18 października 2022 r. – Polityka gromadzenia zbiorów, prawo autorskie, umowy nabycia – bezpłatne szkolenie

26 października 2022 r. – Rysunki Bellotta z dawnej kolekcji Tyszkiewiczów w Łohojsku – wykład z cyklu towarzyszącego wystawie Bernardo Bellotto. W 300. rocznicę urodzin malarza

26 października 2022 r. – Maja Kitajewska & Paolo Ucello: Blask nieziemskich rozkoszy – spotkanie z cyklu Klucz w Zamku

27-29 października 2022 r. – Odbudowa, restytucja czy trwała ruina? Nowe życie rezydencji obiektów rezydencjonalnych – konferencja naukowa

30 października 2022 r. – Złoty ptak – spotkanie dla dzieci z cyklu Szlakiem Orientalnych Opowieści

 


Komunikaty:
 

W ramach oszczędności energetycznych od 3 października zostaną wprowadzone zmiany w zasadach iluminacji bryły głównej Zamku. Od strony zachodniej oświetlona będzie tylko Wieża Zegarowa, a od strony wschodniej na bryłę Zamku będzie padało jedynie światło lamp ziemnych. Bez zmian pozostanie iluminacja Zamku od jego strony północnej i południowej. Ogród Dolny będzie nadal w pełni oświetlony w godzinach otwarcia.

W związku z pracami remontowymi przy Bramie Grodzkiej od 30 sierpnia 2022 r. do odwołania wejście do Zamku i dojście do kas odbywać się będzie Bramą Zegarową. W związku z utrudnionym przejściem od Kasy do Pałacu Pod Blachą bilety do nabycia także w automacie biletowym (płatność kartą).

W związku z pracami remontowymi w Pałacu Pod Blachą ekspozycje Apartament Księcia Józefa Poniatowskiego oraz Wystawa Kobierców Wschodnich są zamknięte do odwołania. Dostępna jest tylko wystawa czasowa Jan Piotr Norblin. Sentymentalny reporter.

Biblioteka Królewska jest zamknięta do odwołania.

Od 25 kwietnia do 23 września 2022 r. trzynaście obrazów Bernarda Bellotta zw. Canalettem, w tym wszystkie weduty Warszawy ze ściany południowej Sali Canaletta, zostanie wypożyczonych na wystawę Zauber des Realen. Bellotto am Sächsichen Hof (Czar rzeczywistości. Bernardo Bellotto na saksońskim dworze), organizowanej w dniach 21 maja8 sierpnia 2022 r. w Galerii Malarstwa Dawnych Mistrzów w Dreźnie. Na czas wypożyczenia obrazy będą zastąpione cyfrowymi reprodukcjami.
 
Od 23 września 2022 r. do 10 stycznia 2023 r. obrazy Canaletta z Drezna, Wiednia, Londynu, Cambridge, Manchesteru, Neapolu, Mediolanu, Turynu, Los Angeles i Waszyngtonu będzie można oglądać w Zamku Królewskim w Warszawie w ramach wystawy Bernardo Bellotto. W 300. rocznicę urodzin malarza. Wystawy w Warszawie i Dreźnie będą jednymi z najważniejszych wydarzeń 300. rocznicy urodzin malarza.

Z uwagi na pełnione przez Zamek Królewski funkcje reprezentacyjne niektóre pomieszczenia mogą być czasowo wyłączane z trasy zwiedzania.

Z uwagi na warunki atmosferyczne ogrody zamkowe mogą być czasowo zamknięte.

Bezpłatna oferta w ramach akcji #SolidarnizUkrainą