- Strona główna
- Wizyta
- Koncerty
- Archiwum koncertów
- Archiwum koncertów 2024 r.
- Koncert Młodych Wirtuozów, 25 lutego 2024 r.
Koncert Młodych Wirtuozów, 25 lutego 2024 r.
godz. 12.00
Sala Koncertowa
Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Młodzi Wirtuozi , projekt realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Warszawskie Towarzystwo Muzyczne - promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi Funduszu.
Bilety na koncert można nabyć w kasach Muzeum. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć w bezpośredniej transmisji na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci:
W programie:
Debussy, Gaubert, Jongen, Larsson,Majkusiak, Małych, Mercadante, Popper, Twardowski
Wystąpią:
Mateusz Gębski – wiolonczela
Jolanta Adamska – fortepian
Zosia Mroziuk – flet
Agnieszka Kopacka – fortepian
Tymon Okolus – puzon
Małgorzata Pieniążek – fortepian
Franciszek Staniak – akordeon
Prowadzenie koncertu: Michał Szymański;
Mateusz Gębski - 17 letni wiolonczelista z Warszawy. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku lat sześciu w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Emila Młynarskiego w Warszawie w klasie pani Ewy Groblewskiej. Obecnie jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Piotra Hausenplasa i prof. Stanisława Firleja. Swoje umiejętności wiolonczelista pogłębiał podczas Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie, Zimowej Akademii Muzyki w Lusławicach oraz StreichAkademie in Goch (Niemcy) pod kierunkiem znamienitych profesorów: Stanisława Firleja, Gottharda Poppa. Mateusz jest laureatem kilku konkursów wiolonczelowych: w Bydgoszczy, Warszawie i Elblagu.
Zofia Mroziuk – 16-letnia flecistka, uczennica Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr.3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie w klasie fletu Anity Kander-Marchewki. Zofia jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Do jej najważniejszych osiągnięć należą m.in.: 2. miejsce na 7. Międzynarodowym Konkursie na flet solo „Il flauto ricercato” w Łodzi, 2. miejsce na VII Ogólnopolskim Konkursie Fletowym w Bielsku-Białej, 1. miejsce na 21. konkursie Pro Bohemia w Ostrawie, a także znalezienie się wśród finalistów VI Międzynarodowego Konkursu Fletowego w Jastrzębiu Zdroju. Uczestniczyła w wielu kursach, podczas których pracowała pod kierunkiem m.in.: Ulli Millman, Antoniego Wierzbińskiego, Marii Peradzyńskiej, Seweryna Zapłatyńskiego. Występowała m.in. w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej, sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Zamku Królewskim w Warszawie. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz od 2023 roku stypendystką Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.
Tymon Okolus - 16-letni puzonista z Bielska-Białej. Naukę rozpoczął w wieku 6 lat. Głównie kształcił się pod okiem dr hab. Tomasza Stolarczyka. Obecnie uczy się u prof dr hab. Zdzisława Stolarczyka. Tymon jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Do jego najważniejszych osiągnięć ostatniego czasu należą: 1. miejsce na XLII Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, Grand Prix na X Ogólnopolskim Konkursie im. Ludwika Lutaka w Krakowie, Grand Prix na XVII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu.
Franciszek Staniak - 18 letni akordeonista z Lublina. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Puławach. Obecnie uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Mzuycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie w klasie akordeonu prof. dr hab. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak. Franciszek jest laureatem wielu konkursów organizowanych w m. in. w Stanach Zjednoczonych, Łotwie i Polsce.
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci to organizacja pozarządowa o statusie organizacji pożytku publicznego (OPP) założona w 1981 roku. Jest stowarzyszeniem naukowców, twórców, lekarzy i studentów. Głównym celem Funduszu jest pomoc wybitnie uzdolnionym uczniom w rozwijaniu zainteresowań naukowych i uzdolnień artystycznych, a także poprawa opieki nad zdolnymi dziećmi w polskim systemie edukacji. Przez Program ZDOLNI przeszło do tej pory kilkanaście tysięcy utalentowanych młodych Polaków – dziś to znakomici naukowcy, lekarze, propagatorzy nauki i artyści. Działalność stowarzyszenia opiera się na współpracy z licznymi uczelniami, ośrodkami badawczymi i instytucjami kultury, a także – z bardzo wieloma indywidualnymi pracownikami naukowymi, którzy jako wolontariusze chcą pracować ze zdolną młodzieżą. Uczestnicy programu mają szansę wziąć udział w licznych warsztatach badawczych, seminariach, spotkaniach i konsultacjach z najlepszymi specjalistami z danej dziedziny. Corocznie stowarzyszenie zaprasza utalentowanych nastolatków na 20 specjalistycznych warsztatów badawczych, 9-10 seminariów humanistycznych, warsztaty muzyczne, plener plastyczny, dwa spotkania wielodyscyplinarne i trzy wielodyscyplinarne obozy naukowe. Ponadto, organizuje dla nich około 20 publicznych koncertów i 3-4 wystawy. Część oferowanej pomocy to indywidualne stypendia celowe.