Kino letnie w Zamku Królewskim 2021

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3

Dziedziniec pałacu Pod Blachą

Wstęp bezpłatny

Latem najbardziej wyczekiwane są wydarzenia plenerowe. Pokazy kina letniego na dziedzińcu pałacu Pod Blachą to świetna okazja, by przyjemnie spędzić każdy środowy wieczór wakacji. W repertuarze znajdą się wyśmienite, nagradzane tytuły z gwiazdorską obsadą – biografie słynnych artystów, ekranizacje wielkich dzieł literatury, zrealizowane z rozmachem produkcje kostiumowe... Każdy znajdzie coś dla siebie!

7 lipca, godz. 21.00 Niebezpieczne związki (Dangerous Liaisons), 1988

Ekranizacja wersji scenicznej powieści Pierre’a Choderlosa de Laclos z 1782 roku w reżyserii Stephena Frearsa. Film wielokrotnie nagradzany, zdobył m.in. Oskary w 3 kategoriach (za scenariusz adaptowany, scenografię oraz kostiumy). Gwiazdorska obsada z Glenn Close, Johnem Malkovichem i Michelle Pfeiffer na czele, którym partnerowali z wielkim powodzeniem młodzi Uma Thurman oraz Keanu Reeves.

14 lipca, godz. 21.00Nędznicy (Les Miserables), 2019

Francuski dramat kryminalny z 2019 roku w reżyserii Ladja Ly, którego akcja toczy się na przedmieściach Paryża. Film jest debiutem pełnometrażowym reżysera, który wcześniej specjalizował się w krótkich formach. Nędznicy byli nominowani do Oskara za najlepszy film nieanglojęzyczny, są także zdobywcą czterech nagród Cezara.

21 lipca, godz. 21.00 Judy, 2019

Brytyjski dramat biograficzny z Renée Zellweger w roli głównej. Film w reżyserii Ruperta Goolda opowiada burzliwe losy Judy Garland, amerykańskiej gwiazdy filmowej i piosenkarki, która zmagała się z kłopotami osobistymi i różnymi uzależnieniami.

28 lipca, godz. 21.00Faworyta (The Favourite), 2018

Brytyjsko-irlandzko-amerykański film historyczny w reżyserii Jorgosa Lanthimosa z aktorskimi kreacjami Olivii Colman, Rachel Weisz oraz Emmy Stone. Produkcja zdobyła Grand Prix Jury 75 Festiwalu Filmowego w Wenecji, a także 10 nominacji do Oskara. Ostatecznie statuetką nagrodzono odtwórczynię głównej roli – Olivię Colman.

4 sierpnia, godz. 21.00Lewiatan (2014)

Wielokrotnie nagradzany rosyjski dramat w reżyserii Andrieja Zwiagincewa z ważną rolą Aleksieja Sieriebriakowa. Zdobywca m.in. Złotego Globu.

11 sierpnia, godz. 21.00Dalida. Skazana na miłość (Dalida), 2016

Biografia urodzonej w Egipcie francusko-włoskiej piosenkarki Dalidy, której życie to historia wielkiego sukcesu i miłości, ale też samodestrukcji. Film wyreżyserowała Lisa Azuelos, a w roli tytułowej wystąpiła Sveva Alviti.

18 sierpnia, godz. 21.00 Anna Karenina (2012)

Nowatorska realizacja klasycznego melodramatu rosyjskiego Lwa Tołstoja w reżyserii Joego Wrighta. W roli tytułowej Keira Knightley, której partneruje Jude Law.

25 sierpnia, godz. 21.00Młynarski. Piosenka finałowa (2017)

Polski film dokumentalny o Wojciechu Młynarskim w reżyserii Alicji Albrecht.