XXIV Targi Książki Historycznej

1
2
3
4

XXIV Targi Książki Historycznej

 

2629 listopada 2015 r.

 

Arkady Kubickiego

 Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum

 

 

Miło nam poinformować, że w dniach 2629 listopada 2015 roku w godz. od 10.00 do 18.00 w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum odbywać się będą, organizowane już po raz dwudziesty czwarty przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum Targi Książki Historycznej.

Swoją ofertę zaprezentuje ponad dwustu wystawców z całej Polski: wydawcy książek historycznych, wydawnictwa muzealne, antykwariaty, instytucje kultury, producenci koszulek patriotycznych, edukacyjnych książek dla dzieci.  Po raz czwarty gościć będziemy wydawców z Białorusi.

W ramach tegorocznych Targów odbędą się:

 

  • VI Salon Książki Muzealnej
  • IV Salon Książki Białoruskiej
  • IV Salon Bibliotek

 

Targom jak zawsze towarzyszyć będą liczne imprezy: spotkania autorskie, promocje książek, pokazy grup rekonstrukcyjnych, spacery historyczne.

Wstęp na Targi Książki Historycznej i wszystkie imprezy jest bezpłatny.

W programie XXIV TKH między innymi:
 

  • panele dyskusyjne i konferencje, m.in.: inauguracja ogólnopolskiego projektu „Karski my hero”, debata Walka o dominację w Europie od XV do XXI wieku z udziałem prof. Brendana Simmsa i wiele innych (pełny spis imprez towarzyszących można znaleźć tutaj).
  • spotkania ze znanymi historykami i autorami, m.in. Sławomirem Koprą, Iwoną Kienzler, Jerzym Besalą, Krzysztofem Masłoniem, Piotrem Zychowiczem, Anną Marią Anders, Jarosławem Molendą, Nikitą Pietrowem, Piotrem Semką i laureatami Nagrody KLIO.
  • spacery historyczne, m.in. Dynastia Wazów i ich kobiety, prowadzenie Iwona Kienzler; Miasto grzechu: sensacje kryminalne warszawskiej Starówki – organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22;
  • pokazy grup rekonstrukcyjnych, kuchnia polowa;
  • lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży; book change;

 
W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną m.st. Warszawy – Biblioteką Główną Woj. Mazowieckiego tworzony jest katalog online Targów: http://tkh.koszykowa.pl

Osoby odwiedzające Targi będą miały możliwość skorzystania z katalogu przy dostępnym na Targach stoisku informacyjnym, przy pomocy własnych urządzeń mobilnych oraz za pośrednictwem Internetu poza terenem targów.


ROZDANIE NAGRODY KLIO ZA NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ HISTORYCZNĄ


Jak co roku targom towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników konkursu o Nagrodę KLIO i wręczenie nagród za najlepszą książkę historyczną. Członkami jury są profesorowie: Tomasz Szarota, Jan Kieniewicz, Tomasz Kizwalter, Henryk Samsonowicz, Janusz Tazbir oraz redaktorzy: Marian Turski i Tomasz Łubieński. Wyniki Nagrody KLIO zostaną ogłoszone podczas otwarcia Targów Książki Historycznej, które odbędzie się 26 listopada (czwartek) o godz. 12.00, w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum.

Szczegółowy program imprez targowych zostanie opublikowany w dodatku targowym do „Gazety Wyborczej”, który ukaże się 26 listopada 2015 r. oraz pod adresem: http://www.historiaikultura.pl/wp-content/uploads/2014/12/Imprezy-towarzysz%C4%85ce-2015.pdf