Wiosenne spacery jubileuszowe

Wiosenne spacery jubileuszowe

Serdecznie zapraszamy na kameralne zwiedzanie Zamku Królewskiego z edukatorem – tym razem od zewnątrz. Wiosną bowiem ta okolica zachwyca szczególnie! Poza murami będziemy mieć okazję do opowiedzenia Państwu o naszych Ogrodach, Dziedzińcu Wielkim, a nawet placu Zamkowym, który bez wątpienia jest najbardziej rozpoznawalnym miejscem Warszawy. Będzie można także podziwiać łąki kwietne wokół Zamku.

Bilety dostępne są online

Stoi Warszawa w pięknym położeniu, jak gdyby na wzgórzu, i ma z jednej strony rzekę Wisłę, która biegnie w swym korycie… u stóp murów, a z drugiej przepiękne równiny… Pałac królewski stoi koło bramy… i odpowiada z drugiej strony brzegowi rzeki Wisły z bardzo szerokim widokiem, a ze względu na cechy miejsca jest dość wygodny – tak opisywał Warszawę legat papieski kard. Henryk Gaetani w 1596 roku.

Zamek Królewski w Warszawie to miejsce wyjątkowe. Nie tylko ze względu na swoją historię, ale i malownicze położenie. Pewnie mało kto wie, że to na zamkowym tarasie widokowym dokonywano pierwszych obserwacji pogody.

Atrakcyjność położenia Zamku dostrzegano już od średniowiecza. Sylwetę miasta rejestrowano za pomocą malarstwa i rysunków. Najpiękniejszy jej widok roztaczał się z doliny rzeki lub przeciwległego jej brzegu, natomiast z wysokiej skarpy wiślanej, na której stoi Zamek, doskonale widać królewską rzekę – Wisłę.

Zapraszamy do wspólnego podziwiania krajobrazu stolicy z tej wyjątkowej perspektywy.

Spotkania odbywają się w wiosenne dni weekendowe (maj: 8-9, 15-16, 22-23, 29-30, czerwiec 5-6, 12-13, 19-20, 26-27).

Zbiórka obok kas biletowych (przy Bramie Grodzkiej)

Trasa 1: Wokół Zamku, start o godz. 11.00 i 13.00. Bilety 10zł / os dostępne > online

Trasa 2: Zamkowe Ogrody, start o godz. 12.00 i 14.00. Bilety 10zł / os dostępne > online

Wiosenne spacery jubileuszowe organizowane są w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia podjęcia decyzji o odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie

z