Godzina ze sztuką w Zamku

Godzina ze sztuką

Godzina ze sztuką

Godzina ze sztuką to pomysł na ciekawe spędzenie czasu i nietypowe poznanie zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie. Proponujemy, by zamiast szybko biec przez sale muzealne, zatrzymać się na dłużej przy wybranych obiektach. Jest wtedy czas na dyskusję, zadawanie pytań oraz pełną kontemplację i dogłębne zrozumienie dzieła, czyli odpowiedzenie sobie na nurtujące każdego pytanie: ,,co tak naprawdę artysta miał na myśli”.

Termin: trzecia niedziela każdego miesiąca, godz. 12:00.

Bilety w cenie 20 zł, dostępne > online i w kasach Zamku. Bilet upoważnia do wejścia na ekspozycję stałą.

 

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA: 

 

20 listopada 2022 r. –  Co przed Warszawą? Artystyczna droga Canaletta. Prowadzący Tomasz Drapała.

Spotkanie na wystawie Bernardo Bellotto. W 300 rocznicę urodzin będzie okazją do przyjrzenia się wybranym dziełom artysty, które powstały przed przyjazdem malarza do Polski. Spróbujemy przy tej okazji odpowiedzieć na pytanie jak ewoluował styl wenecjanina na przestrzeni lat.

 


ARCHIWUM SPOTKAŃ

19 września 2021 r. – Polska pamięć sentymentalna. Spotkanie na wystawie Chopin. Salon romantyczny. Prowadzenie: Monika Przypkowska.

17 października 2021 r. – Tronująca Madonna z Dzieciątkiem Taddeo Gaddiego - arcydzieło malarstwa tablicowego. Nowy nabytek Zamku Królewskiego w Warszawie. Prowadzenie Dominika Jackowiak.

21 listopada 2021 r. – Caravaggio mistrz światłocienia i emocji. Spotkanie z obrazem Chłopiec ugryziony przez jaszczurkę na wystawie Caravaggio i inni mistrzowie. Prowadzenie Monika Przypkowska.

16 stycznia 2022 r. – Zaskakujące oblicza Apostołów według Jusepe de Ribery. Spotkanie na wystawie Caravaggio i inni mistrzowie. Prowadzenie: Przemysław Głowacki.

20 lutego 2022 r. – Pejzaż zimowy z podróżnymi przechodzącymi po zamarzniętej rzece, Jacob van Ruisdael, 1655. Nowy nabytek Zamku Królewskiego w Warszawie. Prowadzenie: Monika Przypkowska.

20 marca 2022 r. – Pietro Lorenzetti i włoskie malarstwo temperowe XIV wieku. Warsztat malarza. Spotkanie poświęcone nowemu nabytkowi w kolekcji Zamku Królewskiego Matka Boska z Dzieciątkiem na tronie, ze św. Katarzyną Aleksandryjską i św. Janem Chrzcicielem, obrazowi przypisywanemu Pietro Lorenzettiemu. Prowadzenie Dominika Jackowiak.

15 maja 2022 r. – Angelika Kauffman - "najbardziej wykształcona kobieta Europy" czasów oświecenia. Spotkanie z obrazem "Kornelia, matka Grakchów".Prowadzenie Monika Przypkowska

19 czerwca 2022 r. – Spotkanie na wystawie Pejzaże na porcelanie. Prowadzenie dr Anna Szkurłat.

18 września 2022 r. –  Jan Piotr Norblin. Na tropie suchych i mokrych technik rysunkowych przełomu XVIII i XIX wieku. Prowadząca Dominika Jackowiak. 


Zapraszamy do śledzenia naszego profilu Edukacja w Zamku Królewskim w Warszawie