Przewodnicy

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 7 ust. 1 Regulaminu zwiedzania od 2 maja 2015 r. grupy zwiedzających mogą być oprowadzane po Zamku wyłącznie przez przewodników certyfikowanych przez nasze Muzeum

Dzięki przekazanym niżej danym kontaktowym (patrz: Dokumenty do pobrania) usługę taką można zamówić bezpośrednio u oprowadzającego lub poprzez  działająca na terenie Zamku Agencję Przewodnicką

W czasie zwiedzania z przewodnikiem, grupy zorganizowane mają obowiązek korzystania z systemu słuchawkowego, który ogranicza niekorzystny wpływ hałasu i pogłosu powstałego z powodu odległości dzielącej mówiącego i słuchacza, czy obecności innych grup turystycznych w tym samym wnętrzu. Przewodnik otrzymuje mikrofon z nadajnikiem, a każdy ze zwiedzających - słuchawki.
Koszt wypożyczenia systemu słuchawkowego (wydawanie do godz. 17.00 w sezonie letnim, do godz. 15.00 –  w sezonie zimowym) – 5 zł/os.

Usługi związane z korzystaniem z systemu słuchawkowego świadczy firma Antenna Audio Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce, tel.: +48 (0) 881 933 988,http://www.antennainternational.com. Rezerwacja na ww. usługi nie jest wymagana.

Zamek Królewski można również zwiedzać samodzielnie lub przy pomocy audioprzewodników.
Punkt wypożyczeń audioprzewodników, znajduje się w szatni zamkowej (poziom -1).

 

Obowiązkowe zestawy słuchawkowe dla grup z przewodnikiem wydawane są do godz.:

 

17.00 – w sezonie letnim

 

15.00 – w sezonie zimowym


Dokumenty do pobrania