Kartka z Powstania – pokazy VR

 
       
  •  


Kartka z Powstania

Pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne w technologii VR.

Przez 63 dni codziennie (oprócz poniedziałków) Kartkę z Powstania będzie można oglądać w Zamku Królewskim w Warszawie. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć jedyny w swoim rodzaju film o Powstaniu Warszawskim.

To pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w Polsce opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego, „Sabały”, który wychodząc do Powstania, w sierpniu 1944 r. otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że wpłynie ona na jego dalsze losy.

O Powstaniu Warszawskim zrealizowano już wiele filmów, jednak nikt wcześniej nie opowiedział o tym wydarzeniu w technologii wirtualnej rzeczywistości. Ta innowacyjna forma stwarza szansę na dotarcie z przekazem historycznym do szerokiego grona odbiorców, także do młodego pokolenia.

Kartka z Powstania otrzymała m.in.: główną nagrodę na festiwalu Los Angeles Film Awards w kategorii Virtual Reality oraz ubiegłoroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa w dziedzinie Kultura Cyfrowa.

Głównym producentem widowiska VR Kartka z Powstania jest Narodowe Centrum Kultury.

Pokazy w Zamku Królewskim w Warszawie: od 1 sierpnia do 2 października 2020, od wtorku do piątku w godzinach od 11.30 do 18.00 oraz w soboty i niedziele od 10.30 do 18.00 (ostatnia projekcja o 17.30). Film trwa 17 minut, a kolejne projekcje rozpoczynają się co godzinę.

Miejsce pokazów: Dawna Izba Poselska na Parterze Zamku - wejście wprost z Dziedzińca Wielkiego.


Zapisy (telefonicznie i mailowo) przyjmujemy od 27 lipca.

Telefonicznie:
pod numerem tel.: 500 748 116 (w godzinach pokazów, tj. od wtorku do piątku w godz. 11.00-18.00, w soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00)

Poprzez adres e-mail: kartkavr@nck.pl

A także na miejscu projekcji.

Prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz preferowanej daty i godziny pokazu.
Rezerwacja miejsca zostanie potwierdzona mailowo.

Dokumenty do pobrania