23 lipca 2017 r. – Kalos kaghatos / Warsztaty kuglarskie

Zapraszamy na spektakl z cyklu 7 sztuk, czyli Akt dla Warszawy

Kalos kaghatos (godz. 21.00)

poprzedzony akcją

Zabawy kuglarskie (godz. 16.00)

23 lipca 2017 r.

Kalos kaghatos

Teatr Akt w spektaklu plenerowym Kalos kaghatos sięga do antycznej tradycji łączenia widowisk artystycznych ze sportowymi. Starogrecki wzór kulturowy kalos kaghatos (piękny i dobry) realizuje ideał człowieka odznaczającego się harmonijną pełnią zalet duszy i ciała. Liczyła się nie tylko wygrana, ale postawa moralna - zmaganie nie tylko z rywalami, ale i z własnymi słabościami. Projekt spektaklu wychodzi na przeciw oczekiwaniom społecznym i łączy ze sobą dość odległe środowiska sportu i sztuki. Przełamuje bariery pomiędzy, tak zdawałoby się dalekimi dziedzinami ludzkiej aktywności, zbliża je do siebie i odmienia sposób postrzegania: sport może być sztuką, sztuka dla sportu.

Teatr Akt w typowy dla siebie sposób traktuje temat humorystycznie i przewrotnie, pokazuje paradoksy, a poważne sportowe zmagania przedstawia w krzywym zwierciadle. W sferze środków wyrazu spektakl stanowi połączenie różnych dziedzin artystycznej ekspresji (teatr uliczny z elementami pantomimy i teatru ruchu, tańca, wideoartu, plastyki) wzbogaconych o uteatralizowane formy aktywności piłkarskiej.

Przedstawienie Kalos kaghatos weryfikuje aktualność sentencji A. Camusa "Wszystko, co na pewno wiem o moralności, o obowiązkach człowieka, zawdzięczam piłce nożnej."

Spektakl powstał dzięki pomocy m.st. Warszawa. Premiera 2011

Idea – Marek Kowalski

Scenografia, kostiumy – Teatr Akt

Występują - Marta Suzin, Agnieszka Musiałowicz, Karolina Banaszek, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński, DJ – Marek Kacprzak Światła, projekcje - Adam Sztorc

Warsztaty kuglarskie

Zabawy i warsztaty cyrkowe prowadzone będą przez czwórkę artystów cyrkowych. Pokazy i nauka podstawowych umiejętności sprawnościowych, zręcznościowych i cyrkowych dla wszystkich chętnych:

- poruszanie się na szczudłach

- jazda na monocyklu

- żonglerka piłkami, maczugami, talerzykami

- animacja poikami

- hula-hop

- diabolo

- chodzenie po linie