Aktualności

Drodzy Goście,

w związku z czasową niedostępnością Zamku dla zwiedzających zachęcamy do poznawania naszego muzeum wirtualnie.

W ramach cyklu Z@mek online będziemy prezentować nagrania poświęcone historii tego wyjątkowego miejsca, królewskim apartamentom i kolekcji cennych dzieł sztuki.

Będzie można także wyprawić się na wirtualny spacer po Ogrodach oraz poznać dzieje zniszczenia i odbudowy Zamku.

Na kolejnych slajderach strony głównej opowiadamy o perłach zamkowej kolekcji oraz udzielamy głosu zamkowym ekspertom.

Zachęcamy również do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie również będziemy zamieszczać filmy oraz zagadki edukacyjne w ramach cyklu "Pobaw się z nami wielką sztuką". Wszystkich uczniów zapraszamy  odkrywania antycznych motywów w salach zamkowych  i rozwiązywania zagadek edukacyjnych.

Zapraszamy Państwa do wysłuchania 4 minirecitali wybitnego polskiego skrzypka młodego pokolenia, pana Janusza Wawrowskiego.

Na Facebooku nasze działania są prowadzone w ramach następujących cykli:

1. #PerłyZamkowejKolekcji,

2. #PobawSięZNamiWielkąSztuką,

3. #CzteryPoryRoku_Wiosna,

4. #ZamekNieznany,

5. #TegoDnia,

6. #StradivariusWZamku,

7. #Zamek2021 _Odbudowa,

8. #GłosEksperta,

9. #KrólewskieApartamenty.

Przyłączamy się do akcji w mediach społecznościowych: #codziennadawkakultury, ogłoszonej przez Warszawską Organizację Turystyczną, a także do akcji Google Arts & Culture: Stay at home and discover museums online. W ten sposób odpowiadamy na propozycję: Stuck at Home? These 12 Famous Museums Offer Virtual Tours You Can Take on Your Couch.

Zgłosiliśmy też swój udział w internetowej akcji NIMOZ-u: „Twórczo wykorzystujmy czas” (portal muzealnictwo.com) oraz akces do akcji MKiDN „Kultura w sieci”. Publikujemy w ramach cykli: MuseumsAndChill, ColorOurCollections oraz Kultura w kwarantannie.

Serdecznie zapraszamy do Z@mku online!

#Zostanwdomu... i poznaj Zamek Królewski w Warszawie!

Szanowni Państwo,

w związku z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego, dotyczącą ograniczenia organizacji wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności, uprzejmie informujemy o zamknięciu Zamku Królewskiego w Warszawie od 12 marca br. do odwołania.Nasze ekspozycje w tym czasie są niedostępne dla zwiedzających, a wydarzenia o charakterze naukowym, edukacyjnym i kulturalnym zostają odwołane.Jednakże pozostajemy w kontakcie, jesteśmy dostępni dla Państwa wirtualnie.

Uruchomiliśmy projekt Z@mek online i zapraszamy do śledzenia kolejnych porcji wiedzy na temat historii oraz kolekcji naszego muzeum. W sprawach zwrotu pieniędzy za zakupione bilety prosimy o przesyłanie wiadomości na adres: rezerwacja@zamek-krolewski.pl.

Na Państwa zgłoszenia odpowiemy po ponownym udostępnieniu Zamku, wtedy też będą realizowane wszelkie zwroty.O ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu naszego muzeum będziemy informować na bieżąco.Więcej informacji:https://www.gov.pl/web/kultura/zawieszenie-dzialalnosci-instytucji-kultury-i-placowek-szkolnictwa-artystycznego


Napisali o nas:

Wielki powrót Wazów – rozmowa z prof. Wojciechem Fałkowskim (La Vie Magazine)

Dawne mapy Polski i Europy (Wydawca)


Głosuj na zamkowe Ogrody!

Kapsuła czasu 2019–2119