Inspiracje.  Od Botticellego do Botero

godz. 14.30 i 16.00

Zapraszamy na całoroczny cykl wykładów dotyczących historii sztuki. W tym roku tematem będzie inspiracja twórczości  artystycznej i jej źródła  na przykładzie najwybitniejszych artystów z różnych epok. Kurs ma charakter popularnonaukowy, polecamy do wszystkim którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę ze sztuką, ale też tym, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę z tej dziedziny. Z drugiej strony problemowy charakter tematów pozwala na wnikliwsze przyjrzenie się wybranym zjawiskom.

Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel, od wielu lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi i edukacyjnymi m.in. z Muzeum Narodowym w Warszawie, Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, prowadzi wykłady z historii sztuki w Warszawskiej Szkole Filmowej. Był jednym z założycieli Forum Edukatorów Muzealnych oraz uczestniczył w organizacji polskiej edycji międzynarodowej akcji społecznej Dzień Wolnej Sztuki. W 2007 roku otrzymał odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”. Jego pasją jest zwiedzanie wystaw i muzeów, prowadzi bloga poświęconego sztuce www.artdone.pl.


Wykłady prowadzone są we wtorki o godzinie 14.30 i powtarzane o godzinie 16.00, czas trwania jednego wykładu ok. 75 minut.

Bilety dostępne będą od 30 stycznia do 11 lutego 2018 r. (sprzedaż na podstawie biletów z I semestru).

Od 13 lutego 2018 r. sprzedaż pozostałych miejsc (w miarę dostępności) w kasie Zamku.

Archiwum:


Source URL: https://www.zamek-krolewski.pl/strona/wyklady-konferencje-naukowe-debaty/700-cykl-wykladow-inspiracje-od-botticellego-do-botero