Program edukacyjny towarzyszący wystawie 
 

 Przebudzeni. Ruiny antyku i narodziny włoskiego renesansu

 

Dorośli

 

 

Nauczyciele i uczniowie:

 

Co to jest laserunek? Ile czasu powstawał obraz, ile warstw mógł mieć i jakie symboliczne treści krył w sobie? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas wyjątkowych warsztatów, przygotowanych we współpracy z Glaze by Well of Art. Każdy uczestnik podczas zajęć będzie miał zapewnione urządzenie iPad, na którym samodzielnie wyczaruje swoje własne laserunki.

Grecko-rzymska starożytność to fundament zachodniej i wschodnio - bizantyńskiej kultury. Nauka, prawo, filozofia i sztuka starożytnych są do dzisiaj zapleczem intelektualnego rozwoju następnych pokoleń. Każda epoka wchodziła z antykiem w twórczy dialog, a renesans zapatrzony był w niego bezkrytycznie. Także współczesne mechanizmy politycznej propagandy, ikony filmowych i celebryckich „herosów”, wzorce ideałów artystycznych w tym narracje skupione na ludzkim ciele i kanonach jego urody są punktem stycznym naszych czasów z odległą przeszłością. Dzięki warsztatowej formie zajęć edukacyjnych na wystawie „Przebudzeni” przybliżymy młodzieży epokę odrodzenia i jego fascynację antykiem ale też pomożemy dostrzec żywą obecność dziedzictwa obu epok dzisiaj. > formularz zamówienia lekcji

 

 

Rodziny z dziećmi:

 

Czy wiesz co to jest laserunek? Jak długo powstawał i  ile warstw mógł mieć renesansowy obraz? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas wyjątkowych  warsztatów przygotowanych we współpracy z firmą Well of Art, a przede wszystkim przybliżymy techniki malarskie dawnych mistrzów. Każdemu uczestnikowi zapewniamy możliwość skorzystania z urządzenia iPad, na którym będzie mógł samodzielnie wyczarować własne laserunki.

Terminy: 1, 3, 8, 10, 17, 22, 24, 29 i 31 sierpnia

Godzina: 12.00

Spacer po wystawie Przebudzeni. Ruiny antyku i narodziny włoskiego renesansu będzie nie tylko pretekstem do rozmowy o antycznych korzeniach naszej cywilizacji ale też podróżą do pobudzających naszą wyobraźnię Włoch okresu renesansu. Będzie też spotkaniem z wybitnymi twórcami, którzy fascynują swoim geniuszem do dziś.

Termin: 25 lipca >  Kup Bilet

Godzina: 13.00 Source URL: https://www.zamek-krolewski.pl/strona/edukacja/1824-program-edukacyjny-towarzyszacy-wystawie-przebudzeni-ruiny-antyku-i-narodziny