Wakacje w Zamku 2023

 

Jak co roku, zamkowy Dział Edukacji stawia sobie za punkt honoru udowodnić, że lato w mieście nie musi być nudne! A więc przygotujcie się, bo znów czeka nas mnóstwo ekscytujących przygód, zagadek, tajemnic i dobrej zabawy. Dowiemy się wielu ciekawych rzeczy, będziemy energicznie działać i wspaniale spędzimy razem czas. A oto, co mamy tym razem do zaproponowania w szczegółach:
 

GRUPY ZORGANIZOWANE

  • Jeden dzień z życia króla

Dlaczego łoże królewskie jest takie małe? Gdzie ukryty jest osiemnastowieczny zegar? Czy to wszystko jest naprawdę złote? Na te i inne pytania odpowiemy, zwiedzając Apartament Królewski.

  • Na tropie zamkowych tajemnic

Przedmioty o dziwnym zastosowaniu, tajemnicze przejścia, dawne techniki zdobnicze – o tym i o wielu innych sprawach opowiemy naszym młodym gościom podczas spaceru po zamkowych wnętrzach.

  • W zamku i ogrodzie

Czemu przy Zamku znajduje się ogród? Czy dawniej Wisła płynęła w tym miejscu co teraz? Co to jest boskiet i wgłębnik? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w trakcie zajęć na świeżym powietrzu w królewskim ogrodzie.
 

Zajęcia dla wszystkich grup wiekowych odbywają się w każdą środę i piątek po wcześniejszej rezerwacji. Formularze zamówienia zajęć dostępne tutaj.

Wszelkich informacji udzielają pracownicy Działu Edukacji, tel. 22 35 55 114, 22 35 55 105.

Cena zajęć 300 zł dla grupy do 30 os.

 

UCZESTNICY INDYWIDUALNI

Rodziny z dziećmi

  • Maluj jak mistrz…na tablecie. Interaktywne warsztaty malarskie. 

Czy wiesz co to jest laserunek? Ile czasu powstawał i ile warstw mógł mieć renesansowy obraz? Na te i  wiele innych pytań odpowiemy podczas wyjątkowych  warsztatów, przygotowanych we współpracy z Well of Art. Na zajęciach przy użyciu innowacyjnej aplikacji malarskiej Glaze,  przybliżymy malarskie techniki dawnych mistrzów. Każdy uczestnik podczas zajęć będzie miał zapewnione urządzenie iPad na którym samodzielnie wyczaruje swoje własne laserunki.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci (7 – 12 lat) wraz z opiekunami. 

Terminy: wtorki i czwartki sierpnia: 1.08, 3.08, 8.08, 10.08, 17.08, 22.08, 24.08, 29.08, 31.08, godz. 12.00

Czas  trwania: ok.75–90 min.

Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasach Zamku i online > Kup bilet

Bilet jest obowiązkowy zarówno dla dziecka, jak i rodzica/opiekuna.

Dziecku musi towarzyszyć rodzic/opiekun.

Zbiorka w Sieni Głównej.

 

  • Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś ty! Szczęśliwa trzynastka. Warszawskie Mity i Przesądy.

Jak co roku, Zamek Królewski w Warszawie bierze udział w międzymuzealnej grze: Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś ty! Tym razem uczestnicy zabawy będą mogli w zamkowych salach dowiedzieć się, między innymi, który król posiadał czarodziejski pierścień, gdzie mieszkała królewska wróżka i dlaczego dawno temu bano się podejmować ważne decyzje po zmroku. Karty z zagadkami i szczegóły gry znajdują się na stronie: https://www.razdwatrzywarszawiak.pl

Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty!

 

Dorośli

  • Kolor i światło – zamkowy plener malarski w ogrodach królewskich, 2529 lipca 2023 (wtorek–sobota), godz. 10.0013.00 sczegóły > tutaj