Wyniki konkursu

Miejsce pierwsze – Marcel D. z MDK Gorlice
Miejsce drugie – Adam G., ze SP nr 3 w Nysie
Miejsce trzecie – Aleksander B. ze SP nr 3 w Nysie
Aleksandra Sz. - I miejsce ex aequo
Katarzyna Sz. - I miejsce ex aequo
Justyna W. - II miejsce ex aequo
Xawery R - Ii miejsce ex aequo
Barbara M. - III miejsce ex aequo
Wojciech C. - III miejsce ex aequo
Aleksander Z. - I miejsce
Julia D. - II miejsce
Julia S. i Klara B. - III miejsce

Lista laureatów konkursu Zamek w dziecięcej wyobraźni – Zamek i jego dzieje

Klasy 1-3

Miejsce pierwsze – Marcel D. z MDK Gorlice

Miejsce drugie – Adam G., ze SP nr 3 w Nysie

Miejsce trzecie – Aleksander B. ze SP nr 3 w Nysie

Wyróżnienia:

  • Maja P. z Klubu Koliber, autorka pracy pt. „Tajemnica Zamku”
  • Michalina Dominika D. z Bydgoszczy, autorka pracy pt. „Maria Kazimiera na Dziedzińcu”
  • Paulina M., ze SP w Kadłubie
  • Ignacy Ch., ze SP nr 124 w Warszawie, autor pracy pt. „Odpoczynek króla”
  • Antonina J. z PSSP w Gdyni, autorka pracy pt. „Ważne przemówienie”
  • Hanna K., z MDK Muranów, autorka pracy pt. „Stanisław August i jego pies”
  • Patrycja A., z SP w Pobierowie, autorka pracy pt. „Sypialnia króla Stanisława Augusta”
  • Blanka B. z MDK w Gorlicach
  • Klara K. z SR nr 74 w Poznaniu, autorka pracy pt. „Młoda para na Zamku”
  • Lena O. z Żyrardowa, autorka pracy pt. „Jedwabny szlak”
  • Maria K., z Lubina, autorka pracy pt. „Bal u króla Stanisława Augusta”
  • Piotr M. autor pracy pt. „Zamek Królewski”

Klasy 4-6

1 miejsce:

  • Aleksandra S. z Łomianek autorka pracy pt. „Odbudujemy!”
  • Katarzyna S. z MDK Muranów, autorka pracy pt. „W pracowni Marcello Bacciarellego”

2 miejsce:

  • Xawery R. z Milanówka, autor pracy pt. „Zygmunt III Waza na tle Wieży Zygmuntowskiej”
  • Justyna W. z MDK Muranów, autorka pracy pt. „Zabawy królewicza Władysława”

3 miejsce:

  • Wojciech C. z SP w Jaktorowie, autor pracy pt. „Co to był za bal”
  • Barbara M. ze SP w Libiężu, autorka pracy pt. „Zamek w Warszawie w okresie międzywojennym”

Wyróżnienia:

  • Piotr W. ze SP nr 7 w Siedlcach, autor pracy pt. „Piękno wolności”
  • Maja M. ze SP w Mysłowie, autorka pracy pt. „Opowiedzcie nam nasze zabytki o latach chwały i sławy”
  • Nikola N. z PSP w Pawłowicach, autorka pracy pt. „Sala tronowa za czasów króla Stanisława Augusta”
  • Łucja Ł. ze SP nr 216 w Warszawie, autorka pracy pt. „Wierni przyjaciele króla”
  • Monika T. z Muchówki
  • Helena M. z Mińska Mazowieckiego, autorka pracy pt. „Niezwykle spotkanie”
  • Zofia K z MDK Muranów, autorka pracy pt. „Powód do dumy. Król Władysław prezentuje kolumnę”
  • Maria N. z Pszczyny
  • Martyna Z. z Sobiekurska
  • Bartłomiej Z. z Bachowice

Makiety –

I miejsce - Aleksander Z. z Warszawy, autor makiety pt. „Kartonowy Król”

II miejsce - Julia D. z Marianowa autorka makiety pt. „Odbudowa Zamku Królewskiego”

III miejsce - Julia S. i Klara B. ze SP nr 37 w Łodzi autorki makiety pt. „Zamek królewski w Warszawie”

Wyróżnienie - Łucja T. i Laura F. z Fundacji Mamy z Wołomina autorki makiety pt. „Wizyta na Zamku Królewskim”

Wpłynęło 521 prac, ze 169 instytucji ze wszystkich 16 województw Polski!

Uczestnicy zachwycili nas swoją pomysłowością, ciekawymi inspiracjami i różnorodnymi technikami.

Opiekunów, którzy nie otrzymali maila z informacją uzyskaniu wyróżnienia przez prace ich podopiecznych prosimy o kontakt z organizatorem w celu potwierdzenia obecności na gali finałowej, która odbędzie się 3 czerwca. Potwierdzenia prosimy przesyłać do dnia 29 maja telefonicznie lub mailowo – wsiwek@zamek-krolewski.pl  lub 519549316