Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim, 13 grudnia 2015 r.

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

 

 

13 grudnia 2015 r.

 

godz. 12.00

 

 

Sala Koncertowa

 

 


Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:
         

18-letni saksofonista Łukasz Dyczko z Kobylanki w woj. małopolskim

Uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Bernarda Steuera. Laureat m.in.: Ogólnopolskich Przesłuchań Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II stopnia CEA w Warszawie (Grand Prix w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. S. Woytowicz w Jaśle (I nagroda w 2015), Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego w Przeworsku (I nagroda w 2014).

14-letnia pianistka Julia Łozowska z Warszawy

Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w klasie dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just. Tegoroczna laureatka m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Pianistów w Suwałkach (I nagroda oraz wyróżnienie), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego „Per aspera ad astra” w Kielcach (II nagroda), Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego „Chopin i Kompozytorzy Francuscy” w Siedlcach (Grand Prix).

 

16-letni akordeonista Łukasz Pieniążek z Przeworska

Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. A. Malawskiego w Przemyślu w klasie mgr. Sławomira Wilka. Tegoroczny laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu ,,Music Seasons in Prague”  (III miejsce solo i w zespole), Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Czarnogórze (I nagroda), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Wilnie (III nagroda).

18-letni klarnecista Piotr Thieu Quang z Warszawy

Uczeń  Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. G. Bacewicz w klasie mgr. Jerzego Czyrana. Laureat m. in.: Festiwalu Klarnetowego w Piotrkowie Trybunalskim (I nagroda w 2015), Warszawskiego Forum Muzyki Kameralnej (III nagroda w 2015), Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych I i II st. CEA (II nagroda solo w 2014 oraz z zespołem w 2015).

W programie m.in.: Bach, Cahuzac, Chołminow, Chopin, Debussy, Poulenc, Zimka


Serdecznie zapraszamy!

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem społecznym; organizacją pożytku publicznego; KRS-0000044710; powstał w 1981 roku; pomaga w rozwoju uczniom szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, plastycznych i baletowych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

Szersza informacja o Funduszu dostępna jest na stronie internetowej: www.fundusz.org


 

młodzi wirtuozi partnerzy