Zamek Królewski i Towarzystwo im. Fryderyka Chopina serdecznie zapraszają na

Koncert charytatywny Solidarni z Ukrainą

25 września 2022 r. (niedziela), godz. 18.00

Sala Wielka

Kup bilet

Dochód z biletów zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie – na działalność Komitetu Obrony Terytorialnej w Równem oraz na tłumaczenie książki Julii Berezhko-Kaminskiej, pisarki z Buczy

 

Wykonawcy:  

Kevin Kenner – fortepian

Olga Pasiecznik – sopran

Julia Berezhko-Kaminska – słowo

 

W programie: 

Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski, Arvo Part, Borys Latoszynski, Myrosław Skoryk, Viktor Kosenko

 

Kevin Kenner jest uznawany za jednego z czołowych współczesnych wykonawców muzyki Chopina. W 1990 roku zdobył II nagrodę (I nie przyznano) XII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.  Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu im. Piotra  Czajkowskiego w Moskwie, Międzynarodowego Konkursu Terrance Judd Award w Londynie i innych. Pianista występował i nagrywał ze skrzypkiem Kyung-Who, koncertował też z wieloma kwartetami (Tokyo, Escher, Belcea, Mosaiques, Apollon Musagete, Endellion, Vogler). Kenner jest też wybitnym pianistą studyjnym – wszystkie jego interpretacje utworów Paderewskiego i Chopina czasopismo „Grammophone” określiło mianem nagrań miesiąca. Inne nagrania były wyróżniane przez „Diapason”, „Fanfare” i Polskie Radio. Zasiada w jury międzynarodowego konkursu im. Ferruccio Busoniego w Bolzano, im. F. Chopina w Warszawie i in. Jest członkiem honorowym Towarzystwa im. F. Chopina.

Olga Pasiecznik jest laureatką międzynarodowych konkursów wokalnych w Holandii, Helsinkach, Brukseli. Zadebiutowała na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej w 1992 roku, a cztery lata później na scenie Théâtre des Champs-Elysées w Paryżu jako Pamina w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta. Występowała w przedstawieniach operowych na najbardziej znanych i prestiżowych scenach świata. Ma na koncie ponad czterdzieści partii, m.in. w operach Monteverdiego, Glucka, Haendla, Mozarta, Webera, Bizeta, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Debussy’ego, Czajkowskiego oraz kompozytorów współczesnych. Występuje także w repertuarze kameralnym, oratoryjnym oraz symfonicznym w słynnych salach koncertowych w niemal wszystkich krajach Europy, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Australii. W swoim dorobku fonograficznym ma ponad 50 albumów CD i DVD.

Julia Berezhko-Kaminska, pochodząca z Buczy ukraińska poetka, dziennikarka, redaktorka, pisarka, organizatorka krajowych i międzynarodowych projektów literackich mających na celu wspieranie kreatywnej młodzieży ukraińskiej. Laureatka wielu nagród literackich, konkursów i festiwali. W przeddzień wojny przekazała do druku ósmy tomik poezji: „Grawitacja słowa”. Pod koniec marca 2022 roku wraz z dwójką dzieci wydostała się z Buczy i znalazła schronienie w Krakowie.

 

 


Source URL: https://www.zamek-krolewski.pl/node/1553