Rodzinny Festiwal Teatralny

Rodzinny Festiwal Teatralny
Rodzinny Festiwal Teatralny
Rodzinny Festiwal Teatralny
Rodzinny Festiwal Teatralny
Rodzinny Festiwal Teatralny

Festiwal teatralny Szlakiem Orientalnych Opowieści

Zapraszamy dzieci i ich rodziców w teatralną podróż szlakiem orientalnych opowieści z aktorami Teatru Lalka – Anetą Jucejko-Pałęcką i Wojciechem Pałęckim oraz muzykami – Anielą Blachurą i Kajetanem Pałęckim, w scenerii najpiękniejszej w Polsce kolekcji kobierców wschodnich, ze zbiorów Teresy Sahakian… Autorem projektów lalek jest Jarosław Kilian

Wydarzenie dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat.

Bilety: ulgowy – 20 zł, normalny - 25 zł dostępne w kasach Zamku i > online

Terminy i tytuły spektakli:

28 czerwca, wtorek, godz. 11.00 – O pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze

29 czerwca, środa, godz. 11.00 – Baśń o Alladynie i lampie cudownej

30 czerwca, czwartek, godz. 11.00 – Alibaba i 40 rozbójników

1 lipca, piątek, godz. 11.00 – Baśń o rumaku zaklętym

2 lipca, sobota, godz. 11.00 – Rybak i Geniusz

3 lipca, niedziela, godz. 11.00 – Opowiadania króla Wysp Hebanowych

Opisy spektakli:

O pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze

Orientalna baśń o miłości, odwadze i poświęceniu. Pojawią się niesamowite postaci: Dąb-samograj, struga-złotosmuga i ptak Bulbulezar. To właśnie je pragnie mieć Parysada. Czy zły los może się odwrócić?

Baśń o Alladynie i lampie cudownej

Z tej baśni dowiemy się, jak to możliwe, że niesforny i leniwy chłopiec, syn biednego krawca, stał się wielkim, bogatym i mądrym panem. Jakim sposobem udało mu się przechytrzyć złego czarodzieja, zdobyć serce księżniczki, ocalić siebie i swoich bliskich?

Alibaba i 40 rozbójników

Historia o ludzkiej chciwości, ale też mądrości, która ratuje przed najgorszym wrogiem. To właśnie w tej baśni pojawia się Sezam  skarbiec w skale, który otwiera się po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia. Zapamiętajcie je koniecznie! 

Baśń o rumaku zaklętym

Pełna czarodziejskich zaklęć, podniebnych przygód i niebezpieczeństw historia miłości perskiego księcia i bengalskiej księżniczki.

Rybak i Geniusz

Opowieść o sprawczej mocy ufnego serca, o cudownym odwróceniu losu, o tajemnicy zapisanej w przyrodzie  ukrytej przed ciekawością człowieka... 

Opowiadanie Króla Wysp Hebanowych

Ta opowieść odsłania mroczną i fascynującą tajemnicę pięknej Chryzeidy, żony króla. Seria zaklęć zmienia nieszczęśliwie bieg życia całego królestwa, by następnie odwrócić losy bohaterów i przyczynić się do zaprowadzenia porządku w świecie.