logotypy

 

Informacja prasowa

 

„Nowoczesny Patriotyzm” – program bezpłatnych lekcji muzealnych

w czterech Rezydencjach Królewskich

 

Od 17 marca do końca kwietnia br. w czterech Muzeach – Rezydencjach Królewskich:

na Zamku Królewskim w  Warszawie, w Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz na Zamku Królewskim na Wawelu, szkoły i przedszkola będą mogły skorzystać z bezpłatnych lekcji muzealnych poświęconych problematyce nowoczesnego patriotyzmu.

 

Program „Nowoczesny Patriotyzm” będzie realizowany już po raz drugi. Pierwsza edycja w listopadzie 2012 roku spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez uczniów i nauczycieli - w bezpłatnych lekcjach muzealnych wzięło udział prawie 16,5 tys. uczniów z całej Polski. W tym roku każda z Rezydencji przygotowała własny temat wiodący. Uczestniczący w zajęciach uczniowie zdobędą wiedzę o królewskich kolekcjach oraz o ważnych postaciach i wydarzeniach historycznych. Każda z Rezydencji przeprowadzi 200 bezpłatnych lekcji.

 

Program „Nowoczesny Patriotyzm” powstał z inspiracji strategicznym programem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Celem programu jest zapoznanie uczniów z polskim dziedzictwem kulturowym oraz nauka historii w atrakcyjnej formie. „Nowoczesny Patriotyzm” ma również na celu wyrównywanie szans edukacyjnych. Z bezpłatnych lekcji muzealnych skorzystają w dużej mierze dzieci i młodzież z mniej zamożnych rodzin, pochodzące z małych miejscowości, przebywające w ośrodkach opiekuńczych oraz osoby niepełnosprawne. Program realizowany jest dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Rezerwacja bezpłatnych lekcji muzealnych ruszyła 10 marca. System rezerwacji, lista tematów oraz informacje na temat warunków uczestnictwa dostępne są na stronie www.rezydencjekrolewskie.pl , a także na stronach Rezydencji Królewskich:
Zamek Królewski na Wawelu

Zamek Królewski w Warszawie

Muzeum Łazienki Królewskie
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

 

 

Kontakt dla mediów:

Zamek Królewski na Wawelu:
Sabina Potaczek-Jasionowicz, tel. 12 422 51 55 wew. 380, 341; e-mail: pr@wawel.org.pl

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie:
Ewa Kozłowska-Szymczyk, tel. kom.: 502 782 783, e-mail:  ewa.kozlowska-szymczyk@v5group.pl

Zamek Królewski w Warszawie:
Izabela Witkowska-Martynowicz, tel./fax. 22 35 55 221, kom. 664 118 303, e-mail: i.witkowska

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie:
Wojciech Kalwat, tel. kom.: 604 627 874, e-mail:wkalwat@muzeum-wilanow.pl


Source URL: https://www.zamek-krolewski.pl/node/1096