Warsztaty fotograficzne dla młodzieży

 
       
  • Warsztaty fotograficzne
  •  

Warsztaty fotograficzne to propozycja dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy pasjonują się fotografią, ale również dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie. Spotkania pozwolą zdobyć przydatną wiedzę o tym, jak fotografować, w jaki sposób efektywnie wykorzystać możliwości aparatu, jak pracować z obiektem, planem zdjęciowym, a także w jaki sposób korzystać z programów graficznych.

Przygotowaliśmy cztery spotkania – po jednym w każdym miesiącu. Będą to zajęcia głównie o charakterze praktycznym. Po teoretycznym wprowadzeniu w dane zagadnienie uczestnicy będą wykonywali zadania fotograficzne na ekspozycji zamkowej. Na koniec każdego spotkania omówimy pojawiające się trudności i obejrzymy zdjęcia uczestników.  Warsztaty zakończą się wernisażem prac. Każde spotkanie trwać będzie około 3 godzin.

Prowadzenie:

Agnieszka Lichacz

Beata Skipirzepska

Wymagane własne cyfrowe aparaty fotograficzne.

Zbiórka w pałacu Pod Blachą

Uwaga! Limit miejsc wyczerpany.


18 listopada 2017 r., o godz. 10.30.

warsztat pt.: Światło, cień, ciemność w obrazie

Wpływ warunków ekspozycji na proces tworzenia obrazu. Elementy obrazu fotograficznego zależne od parametrów naświetlenia dla osiągnięcia zamierzonego efektu np. rozmycia. Ćwiczenie ekstremalne obrazy przy długich czasach naświetlenia.

16 grudnia 2017 r., o godz. 10.30.

warsztat pt.: Czarno biała lub barwna odsłona obrazu

Czynniki wpływające na efekt barwny na obrazie fotograficznym. Modelowanie obrazu przez różną temperaturę barwową. Ćwiczenie. Barwny obiekt w różnych odsłonach. Kolorowo czy czarno- biało na fotografii.

13 stycznia 2018 r. , o godz. 10.30.

warsztat pt.: Oblicza portretu fotograficznego

Profesjonalne stylizowanie oświetleniem dla uzyskania fotografii retro art deco. Praca w atelier z różnymi rekwizytami do modelowania światła oraz efektywnego wykorzystania tła w portrecie.

3 lutego 2018 r. - wernisaż prac fotograficznych.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany daty i korekty programu.


Archiwum zajęć

21 października 2017 r., o godz. 10.30.

warsztat pt.: Punkt widzenia obrazu fotograficznego

Przedmiot w obrazie fotograficznym, a wpływ efektu tła. Subtelne umiejętności kadrowania obrazu dla podkreślenia przedmiotu lub jego tła.  Koncepcja widzenia obrazu przy różnym układzie kompozycji. Ćwiczenia równowagi kompozycji w obrazie. Asymetryczne przerysowania w obrazie – fotografia z góry lub z dołu.