Dla młodszych

1. Zajęcia z edukatorami

Na czas trwania wakacji przygotowaliśmy specjalny program dla dzieci (6 - 11 lat) spędzających lato w Warszawie. Serdecznie zapraszamy na zajęcia, podczas których dzieci poznają życie w minionych wiekach, dowiedzą się ciekawostek o życiu codziennym króla, odkryją jeden z piękniejszych widoków królewskiej rzeki Wisły.

  • Świat Rembrandta, 8 lipca, 29 lipca, 19 sierpnia. Chcecie się dowiedzieć co łączyło Wyspy Korzenne z Holandią oraz dlaczego na martwych naturach jest tyle tulipanów? Zapraszamy na zajęcia, które organizujemy na wystawie Świat Rembrandta. Artyści. Mieszczanie. Odkrywcy. Oglądając zgromadzone na wystawie dzieła sztuki wspólnie odkryjemy świat XVII-wiecznej Holandii.
  • Wielkie i małe tajemnice Zamku, 1 lipca, 22 lipca, 12 sierpnia. Przedmioty o dziwnym zastosowaniu, tajemnicze przejścia, dawne techniki zdobnicze – o tym i o wielu innych sprawach opowiemy naszym młodym gościom podczas spaceru po zamkowych wnętrzach.
  • Tajemnice Zamkowych Ogrodów, 15 lipca, 5 sierpnia, 26 sierpnia Po co przy zamku ogród? Czy Wisła płynęła w tym miejscu co teraz? Co to jest boskiet i wgłębnik? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w tkacie zajęć na świeżym powietrzu w królewskim ogrodzie.

Terminy: czwartki lipca i sierpnia, godz. 12.00 i 14:00

Czas  trwania: ok.75 - 90 min.

Bilety 10 zł/os. dostępne w kasach Zamku i > online. Dziecku musi towarzyszyć rodzic / opiekun.

Zbiorka w Sieni Głównej.


2. Arkady dzieciom - koncerty, warsztaty, spektakle

soboty sierpnia, godz. 12:00, wstęp bezpłatny

7 sierpnia 2021 r. – Dzień dobry muzyko

14 sierpnia 2021 r. – Cmok. Smok, Teatr Scena 96

21 sierpnia 2021 r. – Krawiec Niteczka, Teatr Malutki (Łódź)

28 sierpnia 2021 r. – Dzień dobry muzyko


3. Ścieżka edukacyjna na wystawie czasowej 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej

Przygotowana wraz z drukiem edukacyjnym z myślą o najmłodszych gościach wystawy. Zwiedzając ją za naszymi wskazówkami, dzieci wraz z rodzicami: odwiedzą salę, w której uchwalono Konstytucję, dowiedzą się jakie nowe prawa wprowadzała, poznają twórców Konstytucji oraz jej przeciwników, zrozumieją, dlaczego pomimo uchwalenia Konstytucji nasze państwo utraciło niepodległość jednak pamięć o tym wielkim wydarzeniu przetrwała w sercach kolejnych pokoleń Polaków. Powodzenia!

Tu do pobrania > druk edukacyjny


4. Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś-Ty!

Zamek Królewski, jak co roku, bierze udział w między muzealnym projekcie „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś-Ty!". W najbliższe wakacje uczestników gry zapraszamy na spacer wokół Zamku i do Ogrodów. Rozwiązując nasze zagadki, można się przekonać, że zamkowe mury i zielone tereny ogrodów kryją wiele ciekawostek. Więcej >


Zapraszamy do śledzenia naszego profilu Edukacja w Zamku Królewskim w Warszawie