Zajęcie dla zorganizowanych grup dzieci

Zajęcia dla zorganizowanych grup dzieci w Ramach Akcji LATO W Zamku 2019

Zajęcia odbywać się mogą od poniedziałku do piątku po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Wszelkich informacji udzielają pracownicy Działu Oświatowego, tel. 22 35 55 114,
22 35 55 105, w sprawie warsztatów W blasku złota i klejnotów, czyli o dawnym jubilerstwie – tel. 22 35 55 291.

Zgłoszenia (pisemnie lub faksem) prosimy przysyłać do Działu Oświatowego Zamku Królewskiego, plac Zamkowy 4, 00 – 277 Warszawa, fax 22 35 55 105, podając koniecznie telefon kontaktowy.

Cena zajęć 160 zł od grupy (maks. 25 osób).

Skarby Wazów

Co się stało z królewską koroną? Jak wygląda naszyjnik królewny Katarzyny? Czy guz to dziadek guzika? Na zajęciach przyjrzymy się drogocennym przedmiotom z dawnych czasów i poznamy ich niezwykłe historie. Cena 160 zł od grupy.

W blasku złota i klejnotów, czyli o dawnym jubilerstwie

W trakcie warsztatów proponujemy prelekcję ilustrowaną slajdami i minipokazem technik jubilerskich, zwiedzanie wystawy oraz część praktyczną, podczas której uczestnicy wykonają własne prace. Cena 160 zł od grupy.

Małe i wielkie tajemnice Zamku

Przedmioty o dziwnym zastosowaniu, tajemnicze przejścia, dawne techniki zdobnicze – o tym i o wielu innych sprawach opowiemy naszym młodym gościom podczas spaceru po zamkowych wnętrzach. Cena 160 zł od grupy.

Z wizytą na królewskim dworze

Dlaczego łoże królewskie jest takie małe? Gdzie ukryty jest osiemnastowieczny zegar? Czy  to wszystko jest naprawdę złote? Na te i inne pytania odpowiemy w czasie tych zajęć, zwiedzając Apartament Królewski. Cena 160 zł od grupy.