Oferta dla przedszkoli i szkół

Uczymy po królewsku 2020/2021

zajęcia edukacyjne w Zamku Królewskim w Warszawie dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Zapraszamy dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do Zamku Królewskiego w Warszawie na zajęcia edukacyjne. Na rok szkolny 2020/2021 przygotowaliśmy trzy formy spotkań.

Nowością są interaktywne lekcje Królewska szkoła on-line, dostępne na platformie zoom. Nie zabrakło także tradycyjnej formy zajęć. Twoja najpiękniejsza lekcja historii to pakiet tematów z dziedziny historii, historii sztuki i kultury, na które zapraszamy do przestrzeni naszego muzeum. Kolejną propozycją jest Zamek na wynos. To nowa forma spotkania z naszymi edukatorami, którzy przeprowadzą zajęcia w salach przedszkolnych i klasach uczniów.

Oferujemy trzy formy edukacji:

Królewska szkoła on-line – przy wykorzystaniu nowoczesnego narzędzia, edukatorzy zwracają uwagę na detale dzieł sztuki, pozwalają zobaczyć z bliska wybrane zabytki. Zajęcia wyzwalają kreatywność, pogłębiają świadomość i ekspresję kulturalną uczestników.

Twoja najpiękniejsza lekcja historii – w trakcie lekcji muzealnych odbywających się na ekspozycji, kluczowym elementem jest bezpośredni kontakt uczniów z dziełami sztuki oraz z wnętrzami związanymi z historią Polski. Wybranym zajęciom towarzyszą przedstawienia teatralne i pokazy filmów.

Zamek na wynos – zajęcia mają charakter warsztatowy. W trakcie wybranych tematów prowadzący przekazują w ręce uczestników drobne przykłady dzieł sztuki rzemieślniczej, co pozwala uczniom na manualne odkrywanie tajemnic związanych z różnymi dziedzinami kultury.