Przedszkola i szkoły

UWAGA! Ruszyły zapisy na lekcje stacjonarne w ogrodach zamkowych na wszystkich poziomach wiekowych

W ZAMKU I OGRODZIE

Otwarcie Ogrodu Dolnego Zamku Królewskiego w Warszawie stało się okazją do zgłębienia tematyki związanej z ogrodami królewskimi, zakładanymi wokół głównej rezydencji królewskiej oraz prywatnych pałaców w Warszawie. Celem zajęć jest prezentacja historii ogrodów zamkowych. Uczniowie poznają funkcję, jaką ogród pełnił w poszczególnych okresach historycznych (ogrody użytkowe i dekoracyjne), style (ogrody francuskie i angielskie), a także poznają symbolikę zarówno elementów dekoracyjnych, jak i poszczególnych gatunków roślin, które funkcjonują jako symbole i alegorie w sztuce i literaturze. Zajęcia prowadzone w ogrodzie pokazują, jak ważną i integralną część rezydencji stanowiły ogrody. SPODZIEWANE EFEKTY Uczniowie potrafią odnaleźć symbole i alegorie roślinne we wnętrzach Zamku i w ogrodach oraz rozpoznać style i funkcje ogrodów na przestrzeni wieków.

Cena 200 zł od klasy.

W celu zarezerwowania lekcji prosimy o wypełnienie formularza.

Zapraszamy także do
Królewska szkoła on-line – lekcje prowadzone przez edukatorów na żywo na platformie zoom. Edukatorzy zwracają uwagę na detale dzieł sztuki, pozwalają zobaczyć z bliska wybrane zabytki. Zajęcia wyzwalają kreatywność, pogłębiają świadomość i ekspresję kulturalną uczestników. Koszt zajęć 120 zł za klasę.

Ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID-19 pozostałe lekcje zawieszone do odwołania

Twoja najpiękniejsza lekcja historii – lekcje w salach Zamku Królewskiego. Ich kluczowym elementem jest bezpośredni kontakt uczniów z dziełami sztuki związanymi z historią Polski. Wybranym zajęciom towarzyszą przedstawienia teatralne i pokazy filmów.Zamek na wynos – lekcje prowadzone przez edukatorów w salach przedszkolnych i klasach uczniów. Zajęcia mają charakter warsztatowy. W trakcie wybranych tematów prowadzący przekazują w ręce uczestników drobne przykłady dzieł sztuki rzemieślniczej, co pozwala uczniom na manualne odkrywanie tajemnic związanych z różnymi dziedzinami kultury.