Zamkowa Akademia Młodego Eksploratora

Zamkowa Akademia Młodego Eksploratora 2021/22

Zajęcia historyczno-plastyczne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Dzieci mogą uczestniczyć w spotkaniu samodzielnie bądź w towarzystwie opiekunów. W zależności od tematu, uczestnicy poznają wnętrza i dzieła z kolekcji Zamku lub te prezentowane na wystawach czasowych. Pierwsza część spotkania to omówienie tematu, druga przeznaczona jest na warsztat plastyczny. Istnieje możliwość uzyskania dyplomu ukończenia Akademii (wymagana obecność na przynajmniej 6 zajęciach). Prowadzący: Sławomir Szczocki.

Czas trwania jednego spotkania ok. 90 min.

Termin: pierwsza sobota miesiąca, godz. 10.00, 11.00, 12.00*

Wstęp: bilety w cenie 10 zł / os. dostępne w kasie Zamku i online od 1 września

PROGRAM SPOTKAŃ

 • 2 października 2021 r. – Z wizytą w nowym pałacu księcia Józefa.
 • 6 listopada 2021 r. – Fryderyk Chopin na Zamku. Wielki kompozytor i jego czasy.
  W powiązaniu z wystawą Fryderyk Chopin
 • 4 grudnia 2021 r. – W blasku i cieniu. Caravaggio i jego świat.
  W powiązaniu z wystawą Kolekcja Roberto Longhi Caravaggio i inni mistrzowie
 • 8 stycznia 2022 r. – Pod znakiem Marsa. Dawne wojsko i uzbrojenie w zbiorach Zamku Królewskiego w Warszawie
 • 5 marca 2022 r. – Stare i nowe na Zamku Królewskim w Warszawie. Sekrety odbudowy i rekonstrukcji.
 • 2 kwietnia 2022 r. – W co się bawić? Dawne gry i zabawy w zamkowych wnętrzach
 • 7 maja 2022 r. – Król kolekcjoner. Stanisław August i jego zbiory
  W powiązaniu z wystawą Biblioteka królewska Stanisława Augusta
 • 4 czerwca 2022 r. - W co się bawić? Królewskie zabawy ogrodowe

* UWAGA! Limity ilości osób w grupach podlegają zmianom zgodnie z wytycznymi MKDiS. Ze względy na Covid-19 prosimy pamiętać o obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych.

ARCHIWUM

 • 10 kwietnia 2021 r., godz. 10.00Małe państwo z wielką historią. Watykan – jego dzieje i zbiory – zajęcia plastyczno-historyczne online dla dzieci (8–12 lat). Spotkanie towarzyszy wystawie: Arcydzieła z Watykanu. Wystawa w stulecie urodzin Jana Pawła II. 23 marca – 13 czerwca 2021 r.
 • Chyba na całym świecie nie ma miejsca, w którym znajduje się aż tyle sławnych dzieł sztuki. Dla mieszkających tu papieży tworzyli przecież najwięksi mistrzowie tacy jak Michał Anioł, Rafael czy Bernini. I choć współcześnie Watykan to najmniejsze państwo świata to przecież nie zawsze było ono tak małe a jego ponad 1000 letnia historia jest fascynująca i zaskakująca jednocześnie. O tym właśnie przekonać  się będą mogli uczestnicy naszego kwietniowego spotkania z cyklu ZAMEk. Nie zabraknie jak zwykle zabawy plastycznej bo razem zbudujemy makietę Bazyliki św. Piotra w Rzymie. Prosimy zatem o przygotowanie nożyczek, kleju, ołówka i gumki, kredek ołówkowych, białych kartek A4 z bloku technicznego oraz o wydrukowanie na grubszym papierze makiety do pobrania tutaj > Do dzieła! Zaprasza Sławomir Szczocki.

  Spotkanie na platformie Zoom, udział na podstawie biletu w cenie 10 zł. Bilety dostępne online do 09.04.2021 do godz. 15:00. Przy zakupie biletu konieczne jest podanie adresu e-mail, na który będzie wysłany link wykładu.