Godzina ze sztuką w Zamku

Godzina ze sztuką

Projekt zainspirowany ogólnopolskim Dniem Wolnej Sztuki, który zakłada przybliżenie każdemu odbiorcy najcenniejszych zabytków kultury zgromadzonych w polskich muzeach. Nasz program rozszerza konwencję o comiesięczne spotkania, tak aby dzieła sztuki stały się częścią naszej codzienności, a zdobyte wiadomości i doświadczenia pozostawały w nas na dłużej i skłaniały do częstszych refleksji nad sztuką dawną. Godzina ze sztuką to pomysł na ciekawe spędzenie czasu i nietypowe poznanie zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie. Proponujemy, by zamiast szybko biec przez sale muzealne, zatrzymać się na dłużej przy wybranych obiektach. Jest wtedy czas na dyskusję, zadawanie pytań oraz pełną kontemplację i dogłębne zrozumienie dzieła, czyli odpowiedzenie sobie na nurtujące każdego pytanie: „co tak naprawdę artysta miał na myśli”. #GodzinaZeSztuką


Termin: trzecia niedziela każdego miesiąca, godz. 12:00. .

Bilety w cenie 10 zł, dostępne online do godz. 23:59 15.04.2021


18 kwietnia 2021 r. godz. 12.00 – Simone Martini i włoskie malarstwo temperowe

Mało kto wie, że Zamek Królewski na Wawelu posiada w swoich zbiorach obraz namalowany przez włoskiego mistrza ze Sieny, Simone Martiniego (1284-1344). „Anioł” to prawdziwe arcydzieło malarstwa tablicowego w skali całego świata. Przy okazji wystawy „ Arcydzieła Watykanu” mamy zaszczyt prezentować ten obraz w Zamku Królewskim w Warszawie. Jeżeli chcecie się Państwo dowiedzieć jakie były losy obrazu oraz poznać najskrytsze tajniki, jednej z najszlachetniejszych technik malarskich - tempery jajowej zapraszamy na Godzinę ze sztuką.

Prowadząca: Dominika Jackowiak

*Zajęcia na platformie Zoom. Przy zakupie biletu konieczne jest podanie adresu e-mail, na który wysyłany zostanie link do wykładu. Linku do wykładu nie można przekazywać innym osobom.

16 maja 2021 r. – tytuł podamy wkrótce

20 czerwca 2021 r. – tytuł podamy wkrótce

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu Edukacja w Zamku Królewskim w Warszawie