Dorośli

Barwy Orientu

Kraje Orientu wciąż fascynują, pobudzają wyobraźnię, niepokoją… Niezwykłe spotkania poświęcone kulturze, religii, sztuce i obyczajom krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu – wykłady, koncerty muzyki i pokazy tańca orientalnej – odbywają się w pałacu Pod Blachą na wystawie dywanów i kobierców z daru pani Teresy Sahakian. Prowadzą je najwybitniejsi specjaliści z różnych dziedzin nauki, badacze kultury orientalnej, pisarze, tłumacze, muzycy, wreszcie podróżnicy.


Godzina ze sztuką w Zamku

Projekt zainspirowany ogólnopolskim Dniem Wolnej Sztuki, który zakłada przybliżenie każdemu odbiorcy najcenniejszych zabytków kultury zgromadzonych w polskich muzeach. Nasz program rozszerza konwencję o comiesięczne spotkania, tak aby dzieła sztuki stały się częścią naszej codzienności, a zdobyte wiadomości i doświadczenia pozostawały w nas na dłużej i skłaniały do częstszych refleksji nad sztuką dawną. Godzina ze sztuką to pomysł na ciekawe spędzenie czasu i nietypowe poznanie zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie. Proponujemy, by zamiast szybko biec przez sale muzealne, zatrzymać się na dłużej przy wybranych obiektach. Jest wtedy czas na dyskusję, zadawanie pytań oraz pełną kontemplację i dogłębne zrozumienie dzieła, czyli odpowiedzenie sobie na nurtujące każdego pytanie: ,,co tak naprawdę artysta miał na myśli”.


Kurs rysunku i malarstwa

Spotkania odbywające się raz w tygodniu w pracowni plastycznej urokliwego pałacu Pod Blachą pozwolą poznać tajniki różnych technik malarskich i rysunkowych. Pod okiem artysty plastyka uczestnicy kursu nabiorą doświadczeniach w technikach wodnych, olejnych, graficznych i innych. Nie wymagamy żadnych wcześniejszych doświadczeń na polu malarstwa czy rysunku. Ważna jest chęć poznania, doświadczenia i poszukiwania własnej drogi twórczej. Najbliższe zajęcia jesień 2020.


Kobiety świata sztuki

Wykłady poświęcone sylwetkom wyjątkowych, utalentowanych kobiet, artystek tworzących na przestrzeni wieków: od renesansu aż do współczesności.