Barwy Orientu

 
       
  • Karolina Skrzyńska z zespołem
  •  

29 kwietnia 2017 r. (sobota)

godz. 16.00

pałac Pod Blachą

koncert z cyklu Barwy Orientu

Palcem po wodzie


Wystąpią:

Karolina Skrzyńska – śpiew

Bart Pałyga – wiolonczela, tarhu, suka biłgorajska, śpiew gardłowy

Mateusz Szemraj – oud, cymbały, gitara

Wojciech Lubertowicz – bębny obręczowe, duduk, perkusjonalia

Hubert Giziewski – akordeon


Zapraszamy na wyjątkowy koncert i zarazem podróż do krainy różnorodnych kultur, egzotycznych dźwięków i wielobarwnych emocji. Choć autorska muzyka zespołu jest otwarta na brzmienia ze wszystkich stron świata, pozostaje nierozerwalnie związana ze rdzenną kulturą polską i słychać w niej silne wpływy słowiańskie.

Drugi album grupy, Palcem po wodzie, to żywiołowa mieszkanka rytmu, śpiewu i tańca, ale wśród dynamicznych kompozycji nie brak miejsca na refleksję i wyciszenie. Wszystko to balansuje między słowiańską wrażliwością a egzotyczną energią, ale zamiast typowego folku zabrzmi muzyczny miks tradycji i współczesności. Usłyszymy szaleńcze solówki na lutni arabskiej i tarhu, do głosu dojdą dafy i inne bębny obręczowe, a wybitnych muzyków wesprze chór kobiet śpiewających białym głosem.

Gdyby szukać słów opisujących muzykę Karoliny i jej zespołu, były by to: wrażliwość na otoczenie, niepohamowana ekspresja, siła głosu zakorzenionego głęboko w naturze i pasja twórcza, którą słychać w każdym dźwięku.

Bilety do nabycia w kasie Zamku (normalny – 25 zł, ulgowy – 14 zł)

Untitled_4.jpg