Barwy Orientu

 
       
  • Marta Maślanka
  • Olga Avigail i Małgorzata Szarlik-Woźniak
  • Koncert Shnirele Perele
  •  

21 października 2017 r. (sobota)

godz. 16.00

pałac Pod Blachą

spotkanie z cyklu Barwy Orientu

Koncert muzyki żydowskiej Shnirele Perele

Zapraszamy na wyjątkowy koncert pieśni żydowskich z udziałem Olgi Avigail, artystki mieszającej na stałe w Jerozolimie. W programie magiczne ludowe ballady w jidysz, chasydzkie niguny oraz żydowskie pieśni nocy.


Wystąpią:

Olga Avigail – wokal

Marta Maślanka – cymbały

Małgorzata Szarlik-Woźniak – skrzypce


Olga Mieleszczuk – pieśniarka, akordeonistka, badaczka wschodnioeuropejskich tradycji muzycznych. Specjalizuje się w muzyce żydowskiej, śpiewa w jidysz i po hebrajsku. Obecnie mieszka w Jerozolimie. Inicjuje projekty międzykulturowe z udziałem artystów z Polski, Izraela i Stanów Zjednoczonych. Współpracuje z organizacjami promującymi kulturę żydowską, jak YUNG Yiddish czy TSKŻ. Dotychczas wydała dwie płyty: Jewish Songs from the Shtetl oraz Lilalo. Występuje na prestiżowych scenach i festiwalach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i oraz Izraelu.

Marta Maślanka – absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, cymbalistka. Specjalizuje się w muzyce filmowej i teatralnej. Współpracuje z najlepszymi polskimi kompozytorami, m.in. Michałem Lorencem. Uczestniczyła w nagraniu kilkudziesięciu płyt, m.in: Justyny Steczkowskiej czy Kapeli ze Wsi Warszawa. Kolekcjonuje cymbały – posiada m.in. egzemplarze chińskie, indyjskie, perskie, białoruskie, rzeszowskie, cieszyńskie i kopie cymbałów średniowiecznych.

Małgorzata Szarlik-Woźniak – skrzypaczka, muzykoterapeutka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest członkiem grupy DesOrient i stale współpracuje z Michałem Lorencem. Bierze udział w wielu muzycznych projektach, dzięki czemu łączy muzykę klasyczną z elementami etnicznymi. Nagrała kilkanaście płyt, zarówno na skrzypcach żłobionych, jak i klasycznych.


Bilety do nabycia w kasie Zamku (normalny – 20 zł, ulgowy – 15 zł)

Untitled_4.jpg