Wakacje w Zamku Królewskim 2021

Wakacje w Zamku Królewskim w Warszawie 2021

Wydarzenia od 28 czerwca do 31 sierpnia 2021 r.

Zamek Królewski w Warszawie jak co roku przygotował bogatą ofertę atrakcji na wakacyjne miesiące. Wszyscy, którzy choć część urlopu spędzą w stolicy, będą mieli okazję przekonać się, że letnią porą w tym mieście nie ma miejsca na nudę!

 1. Wystawy czasowe

  W okresie wakacyjnym dostępne będą cztery ekspozycje czasowe, z których dwie ostatnie włączone są w Trasę Królewską:

  Świat Rembrandta. Artyści. Mieszczanie. Odkrywcy
  Do 19 września 2021 r.

  Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej. 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
  Do 8 sierpnia 2021 r.
  Przy zakupie biletu na Trasę Królewską wystawę można zwiedzić bezpłatnie.

  Skarby Stanisława Augusta. Złote monety kolekcjonerskie Narodowego Banku Polskiego
  Do 31 sierpnia 2021 r.

  Traktat ryski – odzyskane dziedzictwo. 100-lecie traktatu ryskiego na Zamku
  Do 31 grudnia 2021 r.

 1. Kino letnie w Zamku Królewskim

Latem najbardziej wyczekiwane są wydarzenia plenerowe. Pokazy kina letniego na dziedzińcu pałacu Pod Blachą to świetna okazja, by przyjemnie spędzić każdy środowy wieczór wakacji. W repertuarze znajdą się wyśmienite, nagradzane tytuły, pogrupowane według trzech kluczy tematycznych: kino biograficzne, muzyczne, a także oscarowe produkcje nieanglojęzyczne. Szczegółowy program.

Projekcje odbywają się w każdą wakacyjną środę o godz. 21.00

Wstęp na każdą projekcję jest bezpłatny.


 1. Barwy Orientu plenerowe wydarzenia muzyczne

Dziedziniec pałacu Pod Blachą będzie  scenerią muzycznego wydarzenia utrzymanego w gorącej, egzotycznej atmosferze.

13 sierpnia
o godz. 20.00 odbędzie się  koncert zespołu Dikanda, czerpiącego inspirację z tradycyjnych brzmień szeroko rozumianego Orientu – od Bałkanów przez Kurdystan i Izrael po Indie. Program będzie nosić tytuł Muzyka czterech stron Wschodu. Koncerty Dikandy to emocjonująca muzyczna podróż przez dalekie kraje i właściwe im etniczne rytmy i brzmienia, budująca wyjątkową relację między artystami i słuchaczami poprzez żywiołową wspólną zabawę.

Wstęp bezpłatny.


Królewskie Arkady Sztuki

Niezwykły festiwal oryginalnych, awangardowych form teatralnych i muzycznych odbędzie się pod sklepieniem Arkad Kubickiego już po raz jedenasty. W sierpniowe piątki i soboty swój repertuar zaprezentują niezależne grupy artystyczne, proponujące bardzo różnorodne spojrzenia na sztukę teatralną – często zaskakujące odbiorców, a niekiedy będące dla nich intelektualnym wyzwaniem, zawsze jednak budzące emocje. W tegorocznym programie m.in. recital Katarzyny Żak pt. Miłosna Osiecka.

W ramach festiwalu w każdą sobotę sierpnia godz. 12.00 odbywać się będą przedstawienia dla dzieci.

Program festiwalu.

Wstęp na wszystkie spektakle w ramach festiwalu jest bezpłatny.


21. Festiwal Ogrody Muzyczne im. Ryszarda Kubiaka

Na Dziedzińcu Wielkim Zamku Królewskiego jak co roku stanie pawilon Ogrodów Muzycznych– festiwalu, w ramach którego w lipcowe wieczory odbywają się koncerty na żywo oraz retransmisje oper i baletów z renomowanych teatrów i festiwali muzycznych całego świata. Tegoroczna edycja dedykowana będzie pamięci Ryszarda Kubiaka, pomysłodawcy i wieloletniego dyrektora naczelnego Ogrodów Muzycznych.

Szczegółowy program oraz informacje o biletach można znaleźć tutaj oraz na oficjalnej stronie festiwalu: ogrodymuzyczne.pl


Królewska Trasa Ogrodowa

W tym roku w ogrodach zamkowych została otwarta Królewska Trasa Ogrodowa – prawdziwa atrakcja dla wszystkich miłośników i pasjonatów przyrody. Poruszając się między specjalnie oznakowanymi punktami, można przyjrzeć się z bliska wielu zjawiskowym, dostępnym sezonowo okazom ogrodowej flory oraz poznać historię królewskich ogrodów. W zielonych przestrzeniach kryją się także niespodzianki jak np. rzeźba Karmiącej Smoczycy (Chimery).

Wstęp do Ogrodów jest bezpłatny. Ogrody są otwarte do godziny 20.00 (Ogród Górny) i 22.00 (Ogród Dolny).


Edukacja

„Uczyć, bawiąc” pozostaje naszą misją także w okresie wakacyjnym. Choć szkoły w tym czasie mają zasłużoną przerwę, nasze działania edukacyjne idą pełną parą. Zapraszamy zarówno młodszych, jak i starszych miłośników historii, sztuki i przyrody. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Młodszych zapraszamy na zajęcia z naszymi edukatorami – prawdziwymi zapaleńcami w przekazywaniu wiedzy w ekscytujący sposób. Zajęcia odbywać się będą zarówno w pomieszczeniach wchodzących w skład Trasy Królewskiej, jak również w przestrzeniach wystaw czasowych i w zamkowych ogrodach. Szykujemy także koncerty, warsztaty i spektakle w Arkadach Kubickiego w ramach cyklu Arkady dzieciom.

Starszym proponujemy m.in. udział w 5-dniowym plenerze malarskim Rembrandtowskie pejzaże, tematycznie związanym z wystawą Świat Rembrandta. Artyści. Mieszczanie. Odkrywcy, a także wspólne zwiedzanie tej wystawy w towarzystwie naszych edukatorów.

Szczegółowe informacje na temat wakacyjnej oferty edukacyjnej Zamku.